تاریخچه

تولید انبوه مدلهای متفاوت اتصالات مخصوص لوله های آزبست، داکتیل، پلی اتیلن , GRP و همچنین ساخت قطعات سفارشی در کمترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت , باعث گردید اغلب سازمانهای دولتی و پیمانکاران ، شرکت تراش فلز را به عنوان یک مبتکر و شرکت پیشرو و یک پایگاه همیشگی در کنار خود حس کنند.
در این راستا، دریافت گواهی کنترل کیفیت ISO 9001 باعث گردید شعار همیشگی تراش فلز
در “کیفیت ماندگار” همراه با “توسعه پایدار” تجلی بیشتری پیدا کند.
شرکت تراش فلز با حضور در تمامی نمایشگاه های تخصصی و بین المللی، لوح های افتخار با حضور وزرای وقت از جمله وزیر نیرو جناب آقایان زنگنه و فلاح دریافت نموده است.
این شرکت همچنین با حضور در نمایشگاه 2010 اربیل عراق و ترکمنستان خود را به عنوان یک صنعتگر بین المللی معرفی نموده و همواره در صدد گسترش صادرات محصولات در ابعاد گسترده تر به کشورهای همسایه عراق، ترکیه و ترکمنستان بوده است.

این شرکت در طول 45 سال خدمت صادقانه به توسعه زیرساخت های عمرانی سر زمین عزیزمان ایران باشعار «کیفیت ماندگار» ثابت نموده است که کیفیت محصولات تراش فلز شامل گذر زمان تغییرنکرده و همواره رو به رشد است.

شرکت تراش فلز در نتیجه‌ی همت و پشتکارِ بی‌وقفه مرحوم رحمانعلی تاجیک پازوکی در سال 1357 تأسیس گردید. با شناخت دقیق نسبت به نیاز کشور به محصولات صنعتی و زیرساختی که تا قبل از انقلاب عمدتا وابسته به دیگر کشورهای اروپایی بود و همچنین با توجه به تجربه منحصربه‌فرد در امورقالب سازی، تراشکاری، جوشکاری و ریخته گری که در شرکت های بزرگ آن دوره چون زیگما و شیرود کسب‌ نموده بود؛ ابتدا اقدام به تولید انواع شیر آلات برنجی و برنزی در یک مقطع کوتاه و بعد از آن به صورت کاملاً حرفه ای و تخصصی به تولید اتصالات چدنی و انشعاب نمودند. به طوری که در طی چند سال شروع فعالیت نام تراش فلز به عنوان یکی از تولید کنندگان داخلی در سراسر کشور مطرح گردید.

شرکت تراش فلز، همچنین در سال 1369 شرکت کاراب را به عنوان زیر مجموعه خود تاسیس نمود. این شرکت در یک مجموعه ای کاملاً مستقل، خط تولید شیر آلات صنعتی از جمله شیر فلکه کشویی زبانه فلزی، شیر خودکار، شیر صافی و شیر پروانه ای را تا سال 1379 راه اندازی نمود.

با توجه به رشد کاری و نیاز فضای کاری بیشتر، این شرکت یک انبار 1350 متری در خیابان اتحاد و یک مجموعه عظیم 2.5 هکتاری در کیلومتر 45 گرمسار را خریداری نمود و پس از آن ساخت کارخانه‌ای جدید در شهرک صنعتی عباس آباد را در دستور کار خود قرار داد که فاز سوم ساخت آن در سال 1393 به اتمام رسید. طرح به روز رسانی تجهیزات کارخانه از جمله کوره های 2 و 1 تنی، ساخت مدلهای صفحه ای، راه اندازی خط پیوسته بازیافت ماسه ریخته گری، راه اندازی خط رنگ پودری الکترو استاتیک و آزمایشگاه متالورژی در سال 1394 مورد اجرا قرار گرفت.